Ile kosztuje leczenie raka w Polsce?

Choroba nie wybiera. Bez względu na to jakim majątkiem dysponujemy poważna choroba może spotkać każdego bez względu na status materialny. Leczenie nowotworu wielu przypadkach jest czasochłonne i drogie. Ile kosztuje leczenie raka w Polsce i dlaczego warto posiadać odpowiednie ubezpieczenie?

Wraz ze zdiagnozowaniem poważnej choroby pojawia się wiele pytań. Co zrobić? Jak znaleźć odpowiedniego lekarza? Ile kosztuje leczenie? Nie ma co ukrywać, że leczenie poważnych chorób liczone jest często z dziesiątkach i setkach tysięcy złotych. Często okazuje się, że kuracja musi zostać wykonana poza granicami naszego kraju. Wówczas wszystkie koszty mogą wzrosnąć kilkukrotnie.

Koszty terapii różnią się w zależności od choroby i przyjętego modelu leczenia:

 • Pięcioletnia kuracja herceptyną (90 podań) przy leczeniu rozsianego nowotworu piersi może kosztować nawet 759 tys. zł. U pacjentek, u których wycięto guz zaleca się często standardową terapię (18 podań), gdzie koszt takiej kuracji wynosi ok. 152 tys. zł.
 • Miesięczny cykl chemioterapii za pomocą obinutuzumabu – leku używanego przy białaczce limfocytowej kosztuje nawet 80 tys. zł. Taka terapia musi trwać ok. sześciu miesięcy co daje kwotę 480 tys. zł.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia za kwalifikację do leczenia raka tarczycy jodem radioaktywnym wycenia na 10 tys. zł. Samo leczenie wraz z hospitalizacją to koszty ok. 20 tys. zł.

 

To tylko niektóre przykłady pokazujące jak kosztowna jest walka z chorobą. W wielu przypadkach koszty wzrastają kilkukrotnie, gdy okazuje się, że szansa na wyleczenie jest tylko poza granicami kraju w specjalistycznych placówkach.

Ubezpieczenie Best Doctors to realna pomoc w krytycznej sytuacji

Na rynku dostępnych jest wiele produktów ubezpieczeniowych, które zapewniają środki na leczenie po wykryciu np. nowotworu. Niestety może okazać się, że pacjent nie do końca wie jak spożytkować te pieniądze. W walce z chorobą liczy się czas, szybka organizacja modelu leczenia i wybór specjalisty. Posiadając ubezpieczenie Best Doctors Ubezpieczony nie musi się o nic martwić. Po kontakcie z infolinią Best Doctors od razu uruchamia program pomocowy. Eksperci pomogą m.in.:

 • Zorganizować wszystkie formalności związane z chorobą (zbiorą niezbędne dokumenty)
 • Zorganizują tzw. drugą konsultację medyczną u jednego z najlepszych specjalistów na świecie
 • Zaproponują model leczenia i placówkę medyczną za granicą, która podejmie się leczenia
 • Best Doctors pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem i transportem (do 1 mln euro)
 • Po powrocie do kraju będziesz mógł skorzystać ze zwrotu kosztów leków do 50 tys. euro

 

Zastanawiasz się do jakiej kwoty będzie odpowiadać Best Doctors?

 • Do 1 mln euro na diagnozę i leczenie za granicą (do 2 mln euro w ciągu całego okresu ubezpieczenia)
 • Do 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu (maksymalnie 60 dni)
 • Do 50 000 euro za koszt leków

 

Zdiagnozowanie poważnej choroby to krytyczna sytuacja, z którą trzeba się zmierzyć. Walka z chorobą jest często bardzo kosztowna. Posiadając ubezpieczenie Best Doctors masz pewność, że wszystkie koszty związane z leczeniem, podróżą za granicę, konsultacjami lekarskimi i lekami pokryje ubezpieczyciel. Dowiedz się więcej na temat takiej ochrony i skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221.