Dlaczego druga opinia medyczna jest ważna?

W walce z chorobą liczy się czas, poprawna diagnoza oraz opracowanie najskuteczniejszego modelu leczenia. Niestety jak pokazują statystyki nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z planem. Zła diagnoza i błędna propozycja leczenia może doprowadzić nawet do szybszego rozwoju choroby. Sprawdź dlaczego druga opinia medyczna jest ważna.

Garść statystyk

Statystyki są nieubłagane. 1 na 5 osób na świecie w ciągu swojego życia zachoruje na raka. W Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad liczba zachorowań na nowotwór wzrosła dwukrotnie. W 2013 roku było to ponad 156 tys. zachorowań. Oznacza to, że dziennie 427 osób dowiaduje się, że jest chora na nowotwór złośliwy.

Druga opinia medyczna Best Doctors

Z danych Best Doctors wynika, że pierwsza diagnoza w 37% i 75% procesów leczenia musiało być zmodyfikowanych przez ekspertów Best Doctors. Oznacza to, że co trzecia diagnoza okazała się nietrafiona, a ponad 66% procesów leczenia nie jest optymalnych. To wszystko pokazuje, że warto jeszcze raz skonsultować diagnozę i sposób leczenia danej choroby. Dzięki Best Doctors jest to możliwe.
Pomysł powstania Best Doctors narodził się w 1989 roku i został założony przez lekarzy z Harvard Medicał School. Obecnie do dyspozycji pacjentów jest 53 tysiące światowej klasy specjalistów w ponad 450 specjalizacjach medycznych. Z pomocy Best Doctors skorzystało już 30 milionów klientów na całym świecie.
Centrum Obsługi Klienta Best Doctors czynne jest 365 dni w roku. Za pomocą infolinii 800 365 867 przyjmowane są zgłoszenia i nadzorowana jest koordynacja realizowanych świadczeń.

Co zapewnia druga konsultacja?

Po kontakcie z Best Doctors i zebraniu całej dokumentacji medycznej, Twoją sprawą zajmie się lekarz – ekspert, który specjalizuje się w danej chorobie. Następnie zostanie stworzony raport, który zawiera:

  • Opinię na temat postawionej diagnozy i zaproponowanego dotychczasowego modelu leczenia
  • Propozycja dalszego leczenia
  • Odpowiedzi na temat stanu medycznego osoby ubezpieczonej
  • Po zakończonej drugiej konsultacji medycznej chory dostaje do wyboru jedną z trzech placówek medycznych, które zajmą się leczeniem. Po wybraniu placówki Best Doctors zajmuje się organizacją leczenia i opieką za granicą.

 

W razie wystąpienia groźnej choroby pojawia się wiele pytań. Czy diagnoza jest prawidłowa? Jaki model leczenia przyjąć? Jak wybrać odpowiednią placówkę. Wszystkich tym w ramach ubezpieczenia zajmie się Best Doctors. Nie daj się w walce z chorobą. Zadbaj o dostęp do najlepszych specjalistów i sprawdź dlaczego druga opinia medyczna jest ważna.